LODGE CHIEFS OF ILLINEK LODGE #132

1938-1939 Robert C. Rusby
1939-1940 unknown
1940-1941 Robert H. Caldwell
1941-1942 Alden Canham
1942-1943 Donald Caldwell
1943-1944 unknown
1944-1945 Carl Bontemps
1945-1946 Edwin Pyatt
1946-1947 Albert Schmid
1947-1948 Stuart S. Brown
1948-1949 Logan H. Schlipf
1949-1950 Floyd A. Siebert, Jr.
1950-1951 Wendell W. Hahn
1951-1952 Preston V. Dilts
1952-1953 Donald B. Dickerson
1953-1954 Bruce Voorhees
1954-1955 Larry Purves
1955-1956 Robert Smith
1956-1957 Paul Masick
1957-1958 Larry B. Stowers
1958-1959 Richard Lanzerotti
1959-1960 Dean Perkins
1960-1961 George Brown
1961-1962 Allen Brickey, Jr.
1962-1963 Frederick K. Backstrom
1963-1965 Michael G. Horstman
1965-1966 James Nation, Jr.
1966-1967 Kenneth Barton, Jr.
1967-1968 John T. Kirchgesner
1968-1969 Vaughn Henry
1969-1970 Lloyd Day
1970-1971 James Jannesse
1971-1972 Homer L. Pryor
1972-1973 Rudy Kerar
1973-1975 Frank Minch
1975-1976 Greg Surbeck
9/1976-12/1977 Allen Brimm
1/1978-12/1978 John Pasko
1/1979-12/1981 Mike Gonzalez
1/1981-12/1982 Cliff L.Althoff
1/1982-12/1983 Allen B. Stare
1/1983-9/1984 Steven M. Althoff
9/1984-9/1985 Thomas A. Wahlsmith
1985-1986 Matthew Poole
1986-1988 John R. Langley
1988-1989 Kevin Dolbeare
1989-1991 Ray Bledsoe III
1991-1993 Bryan Schroeder
1993-1994 L. Zechariah Vincent
1994-1996 David J. Cocagne
1996-1997 Scott E. Kording
1997-1998 Kenneth Requa
1998-1999 Christopher Smith
1999-2000 Jody C. Koplo
2000-2001 Paul F. Miles
2001-2002 Brian Hatley
2002-2004 Billy Roseberry
2004-2005 Michael P. Brown
2005-2006 Robert Schmidt
2006-2007 Alex Usherwood
2007-2007 Robert Schmidt
2007-2008 Paul J. Schmidt
2008-2010 Colin F. Langenfeld
2010-2011 Chris J. Choate
9/2011-12/2012 Peter M. Schmidt
1/2013-9/2013 Joshua R. Chaney
9/2013-12/2013 John A. Smith
1/2014-12/2014 Caelan L. Parker
1/2015-12/2015 Justin M. Grady
1/2016-8/2016 Bryan Tripp
9/2016-9/2018 Eric Harrison
9/2018-Present Glen Gochenour

Unless noted: Chiefs normally served from Annual Meeting to Annual Meeting.
In some years after Fall Fellowship, Lodge Officer Training or LLDC.
(Their term of office could then begin in August, September, October or November)
Many have taken the Oath of Office at the Winter Dinner.